Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Finpex ocenil nejlepší investiční počiny,…

Finpex ocenil nejlepší investiční počiny, veřejnosti otevřel výstavu

Architektonické i projekční kanceláře, stavební firmy nebo investoři z letošního ročníku fóra realitních, stavebních a investičních příležitostí Finpex prezentují svou činnost na výstavě ve foyer obchodního centra Plzeň Plaza. 15 panelů doplňuje putovní výstava staveb přihlášených do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2015. Expozice je doprovodným programem 9. ročníku veletrhu Finpex, kromě ní se dnes mohou lidé podívat na výstavbu náhradního hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň ve 13 a 14 hodin nebo bytový dům u Kalikovského mlýna v 15 hodin.

„Veřejný prostor není jen o tom, jak vypadají naše ulice a budovy, ale také o prostředí, které užívají děti, rodiny, senioři. To, co se tady děje už devět let, tedy výstava a soutěž, má v podstatě za cíl hraní si s veřejným prostorem. Nejen s parky, komunikacemi a náměstími, ale i s budovami. Jsem rád, že tímto způsobem můžeme motivovat projektanty, architekty, stavitele a developery, aby svou tvorbu dělali s láskou a lidem se líbila,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký při slavnostním otevření výstavy.

„Jsem velmi rád, že výstava funguje už několik let. Ještě raději ale jsem, že jako jeden z nejlepších investičních počinů v našem kraji byl vyhlášen projekt spalovny ZEVO Chotíkov. Přes veškeré problémy jsme dokázali stavbu zrealizovat a zahájit provoz. Domnívám se, že je to jedna z nejvýznamnějších staveb v Plzeňském kraji za poslední roky,“ řekl ekonomický náměstek Pavel Kotas.

Finpex 2016 se uskutečnil především v úterý v Měšťanské besedě. Na galavečeru byly vyhlášeny ceny Okresní hospodářské komory Plzeňsko v oblasti investic. Za investiční počin v Plzeňském kraji získala cenu spalovna komunálního odpadu ZEVO Chotíkov, za počin v Plzni pak Regionální inovační centrum elektrotechniky Západočeské univerzity v Plzni. V oblasti životního prostředí bylo oceněno Environmentální centrum Krsy. Slavnostního večera se za město Plzeň zúčastnil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Panelová výstava Finpex 2016 bude v OC Plzeň Plaza k vidění do 5. listopadu. Putovní expozice ke Stavbě roku Plzeňského kraje 2015 se přesune například do Rokycan nebo Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotín.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 5. 10. 2016, Pecuch Martin