Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Finále 20. ročníku McDonald´s Cupu bylo…

Finále 20. ročníku McDonald´s Cupu bylo zahájeno

20. ročník McDonald´s Cupu

Fotografie: M. Pecuch

Plzeňská Doosan Arena ve Štruncových sadech se v úterý 30. a ve středu 31. května stala dějištěm největšího fotbalového turnaje školní mládeže v Evropě. Odehrává se zde 20. ročník McDonald´s Cupu.

Patronem jubilejního ročníku se stal držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy Pavel Nedvěd, který ve středu přijede podpořit všechny malé fotbalisty, předá jim poháry a vítěznému týmu zájezd do Turína na zápas italského Juventusu, kterého je viceprezidentem. Vítězové se mohou těšit i na setkání s gólmanem Gianluigi Buffonem.

Nad akcí převzal záštitu primátor města Plzně Martin Zrzavecký. „Rád bych zde v Plzni přivítal ty nejúspěšnější týmy ze svého kraje, který zde prezentujete. Všem mladým fotbalistům přeji pěkné sportovní zážitky a naší 33. základní škole přeji, aby se stala vítězem celého tohoto turnaje,“ popřál malým sportovcům primátor Martin Zrzavecký.

20. ročník McDonald´s Cupu

Celkem 16 družstev ze všech krajů České republiky, jež se staly vítězi jednotlivých krajských finále, si zahraje o finále ve Štruncových sadech. V úterý fotbalisty čekaly zápasy ve skupinách, akce vrcholí ve středu ve 14 hodin, kdy začíná finále turnaje. Fanoušky čeká exhibiční utkání fotbalistů, které si zahraje i Pavel Nedvěd, bohatý doprovodný program a řada soutěží. Plzeňský kraj reprezentuje 33. základní škola Plzeň, která je pořadatelskou školou a Základní škola Přeštice.

20. ročník odstartoval na začátku tohoto školního roku v září 2016. Zápasy se hrají ve dvou věkových kategoriích, 6 až 9 let a 10 až 11 let. Do turnaje se zapojilo 5936 družstev z celé České republiky, které reprezentovaly 2867 základních škol, a soutěžilo na 75 tisíc dětí z celé republiky.

Text: Adriana Jarošová

Zveřejněno: 31. 5. 2017, Pecuch Martin