Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival sportu baví stovky návštěvníků

Festival sportu baví stovky návštěvníků

Fotografie: Z. Kubalová

V jedno velké sportoviště se proměnil areál za obchodním domem Plaza. Třicet sportovních stanovišť tady pro malé návštěvníky připravila Nadace sportující mládeže ve spolupráci s dalšími partnery, aby motivovala děti a jejich rodiče k pravidelnému pohybu. To je podle Kateřiny Emmons, která byla u zrodu myšlenky uspořádat celodenní festival sportu, hlavní cíl této akce. Sama Kateřina Emmons se ujala role moderátorky po krátkém zahájení a společně se známým „čtyřlístkem“ Myšpulínem, Fifinkou, Bobíkem a Pinďou předvedli dětem rozcvičku i to, jak se nejen při sportu chovat fair play.

Festival sportu bavil stovky návštěvníků

Frisbee, florbal, basketbal, minikoloběžky, lukostřelba, orientační běh, pétanque a další disciplíny čekaly na zájemce v parku za řekou. Amfiteátr nabídl atletiku, tenis nebo fitness prostor a přímo v obchodním centru se hrál kulečník, tancovalo se a taky střílelo.

Festival sportu bavil stovky návštěvníků

Sportování po celý den doplňuje hudební a kulturní program, ve kterém nechybí vystoupení zpěvačky Báry Zemanové nebo skupin Xindl X, Walda Gang a ZASTODESET.

Záštitu nad prvním ročníkem převzala radní pro sport Irena Rottová.

Zveřejněno: 18. 6. 2014, Pecuch Martin