Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival Jazz bez hranic potěší posluchače,…

Festival Jazz bez hranic potěší posluchače, muzikanty a poprvé i tanečníky a gurmány

Banner Jazz bez hranic 2013

V návštěvnickém centru pivovaru vystoupí 25. října americký trumpetista Randy Brecker. Tento trojnásobný držitel Grammy Award je světovou ikonou jazzu, R&B i rocku. Jeho jméno je spojeno také se vznikem skupiny Blood, Sweat & Tears. Spolu s ním plzeňskému publiku zahrají Jaromír Honzák & Pavel Hrubý Quintet a německá kapela Paulo Morello Group. Galakoncert festivalu nabídne zážitek v podání jedné z nejlepších amerických vokálních skupin The New York Voices. Formace oceněná dvěma Grammy zavítá do Plzně v rámci svého světového turné u příležitosti 25. výročí založení. Závěr Jazzu bez hranic bude patřit vystoupení držitele prestižní americké ceny NEA Jazz Master Award 2011 za celoživotní úspěchy Davu Liebmanovi. Jazzman, který hrával i s Milesem Davisem, zahraje 4. prosince v Domě hudby.

Na své si v rámci jazzového svátku přijde mladé publikum. Vojtěch Dyk & B-Side Band v Parkhotelu představí svou megashow ze světových rockových a populárních hitů ve swingových big bandových aranžmá. Skvělý zážitek slibuje také fantastický brazilský zpěvák a kytarista Adriano Trindade, který přiveze brazilskou noc plnou samby s živou jazzovou kapelou.

Festivalu letos poprvé potěší vyznavače tance. Je připraven swingový bál, na němž se bude tančit v rytmu hudby 30. a 40. let v podání Matouškova Swingbandu. Součástí budou workshopy pro aktivní jazzmany. Další festivalovou novinkou je Týden jazzové kuchyně. Ten chystá na začátek listopadu restaurace PI.JEZ.PI.

Festival Jazz bez hranic se uskuteční v Plzni a dalších západočeských a bavorských městech od 12. října do 4. prosince.

Zveřejněno: 8. 10. 2013, Pecuch Martin