Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival Divadlo nabídne zajímavý program

Festival Divadlo nabídne zajímavý program

Pozoruhodné zpracování Hamleta předním polským režisérem Janem Klatou z německé Bochumi, izraelskou inscenaci se Saddámem Husajnem a jeho dvojníky, minimalistické francouzské představení L´Effet de Serge, které odkazuje k poetice Jacquese Tatiho nebo Mr. Beana a také Revizora budapešťského souboru Vígszínház v režii Viktora Bodó slibuje program letošního 22. ročníku Mezinárodního festivalu Divadlo. V Plzni se uskuteční od 9. do 19. září. „Letos se nám podařilo sestavit bohatý program, který jsme tady dlouho neměli,” říká ředitel festivalu Jan Burian.

Festival nabídne i domácí program, tedy to nejzajímavější z uplynulé sezóny. „Samozřejmě oceněné inscenace předchozího roku, ale i ty, které představují v českém divadle nový pohyb,“ uvedla dramaturgyně festivalu Kamila Černá. Prostor dostali mladí režiséři, třicátníci, kteří tvoří na velkých i komorních scénách. Lidé se mohou těšit na inscenace v režii Jiřího Havelky, Daniela Špinara, Štěpána Pácla, Jana Mikuláška nebo Anny Petrželkové.

Zajímavostí programu je pražský prolog, který na své domovské scéně obstará Národní divadlo s koprodukční inscenací 1914 v režii Roberta Wilsona. V Plzni návštěvníci uvidí Švandovo divadlo na Smíchově s inscenací Hamleta, Divadlo Na zábradlí a jeho „inscenaci roku 2013“ Zlatá šedesátá, Divadelní spolek Kašpar - Divadlo v Celetné Praha s inscenací Terminus a další. Z Ostravy se představí Komorní scéna Aréna a Divadlo Petra Bezruče, další divadla přijedou ze Zlína, Brna, Hradce Králové, Kladna. Domácí plzeňské scény budou reprezentovat Divadlo J. K. Tyla s inscenací Unaveni sluncem a Divadlo Alfa s představením Čert tě vem!

Festival nabídne také alternativní program, open air představení, diskuse, výstavu a další doprovodné akce. Vstupenky budou v prodeji od 18. srpna.

Ilustrační fotografie (r. 2013)

Ilustrační fotografie

Zveřejněno: 8. 7. 2014, Pecuch Martin