Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Festival Bonjour Plzeň letos nabídne i…

Festival Bonjour Plzeň letos nabídne i výstavu v prostorách slovanského bazénu

Součástí festivalu je i ochutnávka francouzských specialit

Ilustrační foto: www.alliancefrancaise.cz

Širokou škálu kulturních aktivit, mezi nimi divadlo, koncerty, filmy, výstavy, ale také kuchařské umění a ochutnávky, nabízí program letošního 21. ročníku festivalu Bonjour Plzeň!, který ve dnech 25. října až 7. listopadu pořádá plzeňská Francouzská aliance. Jedním z témat festivalu bude voda, protože rok 2013 je vyhlášen rokem této životadárné tekutiny. Voda je tak do programu zapojena v podobě filmových reportáží, přednášek a také výstavy uměleckého fotografa Philipa Ponse. Jeho fotografie budou netradičně umístěny v prostorách bazénu na Slovanech.

Zájemci o filmové umění by si neměli nechat ujít „kinokoncert“ skupiny Ozma. Obstará hudební doprovod k němým filmům, které patří ke klasice. Na Barvy Paříže láká výstava ostravského malíře Stanislava Holinky v Domě hudby a na své si přijdou i milovníci francouzských sladkostí. Vyrábět je sem přijede do plzeňské pekárny u Gaëla mladý cukrář z francouzského Limoges, partnerského města Plzně. Konec festivalu bude patřit francouzskému „novému cirkusu“. Představení The Cirque must go on přijede do Plzně představit skupina La compagnie d´Eux.

Podrobný program je k dispozici zde

Zveřejněno: 24. 10. 2013, Mařanová Helena