Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Fandové vojenské historie vezou z Plzně…

Fandové vojenské historie vezou z Plzně kapitulaci německému maršálovi

Ilustrační fotografie z loňské jízdy

Ilustrační foto

V ranních hodinách vyjel dnes z Plzně konvoj tvořený třemi stroji M8, limuzínami Graham a Opel, sanitou, radiovozem, čtyřmi džípy a rovněž jedním novinářským džípem s reportéry agentury Reuters směrem na Velichovky u Jaroměře, aby věrně zopakoval odvoz kapitulace německému polnímu maršálovi Schörnerovi. Po 68 letech jízdu amerických jednotek opakují fandové vojenské historie z Klubu 16. obrněné divize. Jedná se o autentické napodobení, jen odjezd je posunut o dvanáct hodin dříve, než Američané v roce 1945 vyjížděli. Jinak ale účastníci mise dodržují všechny průjezdy a časy harmonogramu tehdejšího konvoje, dokonce budou spát ve stejném hostinci jako američtí vojáci.

Zveřejněno: 7. 5. 2013, Mařanová Helena