Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Expozice Člověk a zvíře v Techmanii už je…

Expozice Člověk a zvíře v Techmanii už je připravena

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie: Techmania Science Center

Plzeňské science center Techmania představí koncem března na osmi stech metrech čtverečních ucelený koncept popularizace biologie. Expozice nazvaná Člověk a zvíře je jednou z nových populárně-vzdělávacích expozic. Má pětatřicet exponátů šitých na tělo každému z návštěvníků. „Velká část exponátů srovnává výkony či limity vašeho vlastního těla s relevantními zástupci fauny. Zájemci mohou otestovat například dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry, seznámit se s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama“, sděluje Petra Kokošková, manažerka.

Expozice, vystavěná kolem tematických celků zaměřených na smysly, stavbu či výkon lidského těla si klade za cíl populární formou představit člověka jako bytost logicky patřící mezi živé organismy naší planety. Konstrukčně sází na hravost a jednotný vzhled. Oblé tvary exponátů a image stylizovaných buněk vytváří originální zázemí pro hru a poznávání. Expozice je určena pro širokou veřejnost a co do designu i konceptu uzpůsobena tak, aby podněcovala k zájmu o fyzickou aktivitu a k objevování vlastních fyzických možností nezávisle na věku návštěvníka.

Techmania se po celkové rekonstrukci otevře prvním návštěvníkům 29. března. Kromě biologických témat nabídne i přírodovědnou expozici Obnovitelné zdroje energie, historickou expozici věnovanou 150 letům průmyslu v Plzeňském kraji, jejíž součástí bude i řada světových technických unikátů, nebo bohatý program ve špičkově vybavených laboratořích pro školy i veřejnost.

Zveřejněno: 10. 3. 2014, Pecuch Martin