Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Evropská špička pouličního divadla bude k…

Evropská špička pouličního divadla bude k vidění v Plzni

Jedenáct divadelních souborů se představí od 17. do 20. července v Proluce v rámci letního multižánrového festivalu Živá ulice. Jedná se o první blok věnovaný především divadlu. „Divadla tentokrát doplní koncerty v otevřeném baru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech v růžovém podloubí,“ doplnil Adam Ondráček ze společnosti ArtProm, která festival organizuje.

Divadelní přehlídka „Za dveřmi je Plzeň“ je ozvěnami pražského festivalu. Díky němu do Plzně zavítají například portugalský Teatr SÓ s poetickým představením Sómente, které pojednává sice o osamělosti ve stáří, ale zároveň o statečnosti, která se samotou přichází. Ze Slovenska přijede Túlavé divadlo s rodinným představením „Jeden za všetkých!“ a do žánru dětského komediálního divadla se letos podle organizátorů vrhnul i česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta. Ve spolupráci s komikem Jakubem Folvarčným v Proluce uvede své nové dílo „Jungle Joke“.

Bratři v tricku

Bratři v tricku, zdroj foto: Živá ulice

„Jedním ze zlatých hřebů programu budou čeští Bratři v tricku, kteří jsou známí z představení Plovárna, které nedávno reprízovali v Papírně nebo na Živé ulici v roce 2012. Jejich nový kus s názvem Prasečí cirkus si vysloužil ovace na festivalu Cirkuff a nenechá jedinou bránici odpočinout,“ slibuje Adam Ondráček.

V závěru se čtyřdenní přehlídka přemístí do kulturního prostoru Papírna, kde se mohou diváci těšit na unikátní spojení dvou proslavených souborů – izraelského Clipa Theater a česko-ruského Teatr Novogo Fronta. Oba dva celky minulý rok vytvořily u příležitosti dvaceti let existence silné představení With Unarmed Forces (v překladu „S neozbrojenými silami“), které se věnuje podmínkám života v neustálé předtuše nebezpečí. Inscenace vznikala v Tel Avivu během ostřelování palestinskými raketami. Toto jediné vystoupení bude zpoplatněno. „Vstupenky budou k dispozici na místě, rezervace je možná na e-mailu info@tnf.cz,“ upozorňuje Ondráček.

Festival Živá ulice bude pokračovat v srpnu hlavním hudebním blokem na sedmi scénách v centru Plzně.

Zveřejněno: 11. 7. 2014, Kriegerová Eva