Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dvorana slávy Plzeňského kraje se otevřela…

Dvorana slávy Plzeňského kraje se otevřela pěti osobnostem

Zdroj fotografie: KÚ PK (zleva Oldřich Říha, Jaroslav Perlík, Martin Matějovič, Jiří Holenda a Bohuslav Ebermann)

Bývalý hokejový útočník Bohuslav Ebermann, bývalý rektor Západočeské univerzity v Plzni Jiří Holenda, přednosta první interní kliniky Fakultní nemocnice Plzeň a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Martin Matějovič, dlouholetý starosta Hrádku u Rokycan Jaroslav Perlík a legenda české rockové muziky Oldřich Říha byli ve středu uvedeni do Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje. Pět významných osobností plzeňského regionu v oblasti vědy, sportu, umění a společenského života si převzalo pamětní list a kámen achát. Slavnostního předávání ocenění se za město Plzeň zúčastnil ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas.

Dvorana slávy se o nové osobnosti regionu rozrostla poosmé. Vybraná společnost lidí, kteří ve svém oboru dosáhli úspěchů, má sloužit jako pozitivní vzor pro obyvatele kraje. Prestižní krajské ocenění mohou získat lidé, kteří se narodili nebo jsou spjati s Plzeňským krajem a kteří svojí pracovitostí, houževnatostí, profesionalitou, morálními i lidskými vlastnostmi překračují jeho hranice.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 15. 9. 2016, Pecuch Martin