Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Držitelem Ceny Jana Palacha je student…

Držitelem Ceny Jana Palacha je student gymnázia Martin Kihoulou

Držitelem Ceny Jana Palacha je student gymnázia Martin Kiholou

Martin Kihoulou, student gymnázia na Mikulášském náměstí, se stal držitelem Ceny Jana Palacha, která byla založena členy belgického Bratrstva 17. střeleckého praporu v roce 1990. Soutěž je vypisována každé dva roky a je určena studentům plzeňských středních škol a gymnázií. Ti mají za úkol sepsat úvahu na dané téma ve francouzštině. Letos jím bylo životní prostředí.

Martin Kiholou se tak může těšit na čtrnáctidenní pobyt v zahraničí. První týden to bude v belgickém Liège, partnerském městě Plzně, a další týden u dvou belgických veteránů, z nichž Paul Jacobs žije v Bruselu a Michel Gilain v Paříži.

„Děkuji za příležitost zúčastnit se soutěže, je to pro mne šok. Vůbec jsem s tím nepočítal,“ prohlásil bezprostředně po zveřejnění výsledku soutěže Martin Kihoulou.

Cílem soutěže, kterou letos vzhledem k ukončení činnosti Bratrstva 17. střeleckého praporu organizuje město Plzeň, je vést studenty středních škol k zamyšlení nad historickými událostmi 2. světové války a nad rolí demokracie ve společnosti.

„V příštím roce bude Plzeň evropským hlavním městem kultury. Mým přáním je udělat výjimku v organizování soutěže a vyhlásit ji i příští rok,“ prohlásil jeden ze zakladatelů soutěže Paul Jacobs.

Zveřejněno: 5. 5. 2014, Pecuch Martin