Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Druhý dubnový týden v Plzni patří akcím…

Druhý dubnový týden v Plzni patří akcím arabského festivalu

Náměstkyně primátora Eva Herinková zahájila v pátek 4. dubna v obřadní síni plzeňské radnice jubilejní pátý ročník Festivalu arabské kultury, který nabízí bohatý program v podobě koncertů, přednášek českých i zahraničních odborníků, debat, výstav, workshopů, soutěží, ochutnávek arabských pokrmů a také tanečních vystoupení. Právě jedno z nich v podání skupiny Sahar z Hradce Králové otevřelo plzeňskou část, která potrvá do pátku 11. dubna. Během víkendu se uskutečnil například koncert holandské skupiny Cairo Liberation Front, která přiblížila atmosféru káhirské pouliční párty. Zajímavý program byl připraven také v Totemu, například přednáška o hudebním a tanečním stylu electro chaabi, prezentace knižních novinek nebo široká nabídka arabských pokrmů, kterou zajišťovaly vybrané ambasády.
V Praze se festival uskuteční ve dnech 24. až 26. dubna.

Slavnostní zahájení ArabFestu hostila plzeňská radnice

Zveřejněno: 7. 4. 2014, Pecuch Martin