Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Druhý březnový víkend v Plzni bude patřit…

Druhý březnový víkend v Plzni bude patřit především muzice

Přijeďte do Plzně na některou ze zajímavých jarních akcí

Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz

O víkendu rozzáří plzeňskou hudební scénu nejedna hvězda, obzvláště na vyhlášení cen Žebřík 2016 v DEPO2015 jich určitě potkáte desítky. Víkend nicméně nabídne i další zajímavé akce. Můžete se vydat na charitativní běh noční Plzní nebo na příjemnou procházku do plzeňské zoo, kde je díky měsíc starému mláďátku momentálně nejnavštěvovanějším místem pavilon nosorožců. Co dalšího nabídne druhý březnový víkend v Plzni?

• Do DEPO2015 na Trabanty

Plzeňské DEPO2015 láká na novou výstavu. Tentokrát zajímavý prostor nadchne především milovníky cestování a netradičních zážitků. V depu jsou totiž k vidění dva populární žluté trabanty známé z televizních cestopisů Trabantem kolem světa. Kromě nich tu potkáte i další vozítka, která absolvovala cestu napříč Afrikou, Jižní Amerikou nebo Austrálií, mezi nimi polského „malucha“. Uvidíte zde spoustu netradičních suvenýrů z cest, videí i fotografií. Nechte se unést netradiční cestovatelskou horečkou. Výstava je otevřená každý den až do konce května, ale proč se na ní nevydat už tenhle víkend? Pokud už v depu budete, nezapomeňte si v kavárně prohlédnout výstavu vtipů plných černého humoru od skupiny the TAP TAP.

• Hudbou nabitá noc Žebříku

Předávání hudebních cen Žebřík už do Plzně roky přivádí přední zástupce české hudební scény. V posledních letech se galavečer koná v DEPO2015 a nejinak tomu bude i letos. Akci bude moderovat ostřílená dvojice Iva Pazderková – Jakub Kohák. Zahrají mimo jiné Tomáš Klus, Vypsaná fixa nebo Dan Bárta. Na místě se objeví i celá řada nominovaných hvězd. Vstupenky na páteční večer jsou pořád ještě v prodeji, zakoupit si je můžete například prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

• Další zajímavé koncerty

Pokud byste rádi vyrazili na koncert, ale neláká vás interprety nabitý večer Žebříku, můžete vybírat i z dalších akcí. V pátek večer vystoupí v Pantheon Music Clubu Ben Christovao. V sobotu ovládne Papírnu hiphopová formace Pio Sqaud. V Divadle pod lampou vystoupí V3Ska. Páteční večer v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje bude patřit španělským rytmům a Carmen.

• Charitativní běh noční Plzní

Víkend můžete zahájit i sportovně. A proč k tomu neudělat rovnou i dobrý skutek? V pátek ve 20 hodin startuje v Mlýnské strouze 9. charitativní běh noční Plzní. Čeká vás 5kilometrový okruh kolem Štruncových sadů. Jelikož se poběží za tmy, určitě je dobré si vzít čelovku. Startovné je 50 korun a výtěžek z něj tentokrát poputuje Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům. Startovné se platí až v cíli, protože jak říká organizátor akce Johny Alaskan: „musíte si to nejdřív zasloužit“.

• Do zoo za nosorožčí slečnou Růženkou

Před měsícem se nosorožčí rodinka v plzeňské zoo rozrostla o nového člena. Malá nosorožčí slečna Růženka už po krátké aklimatizaci v „novém" prostředí, kdy byl pavilon nosorožců uzavřen, přijímá první návštěvy. Určitě se za ní vydejte do plzeňské zoo podívat, než nám vyroste. Podle chovatelů z plzeňské zoo se na vás nosorožčí rodina už těší, ale prosí vás o maximální klid, aby si opět zvykla na běžný provoz.

• Do divadla

Ještě před tím, než začne sezona grilování a příjemných teplých večerů, máte ideální příležitost užít si některé z  představení Divadla J. K. Tyla. Balet Carmen už má sice po derniéře, nicméně na žádost diváků se výjimečně vrací na prkna Nové scény. Můžete ho zhlédnout v sobotu. Vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím webu www.djkt.eu, kde najdete i další informace k programu divadla.

Text: Helena Prokopová

Zveřejněno: 10. 3. 2017, Pecuch Martin