Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Drony asistovaly při rutinní akci Policie…

Drony asistovaly při rutinní akci Policie České republiky v Brdech

Drony asistovaly při rutinní akci Policie České republiky v Brdech

Drony Správy informačních technologií města Plzně asistovaly při rutinní akci Policie České republiky v chráněné krajinné oblasti Brdy. Tato lokalita je známa nejvíce jako bývalý rozlehlý vojenský újezd s velkým přírodním bohatstvím, do kterého byl vstup veřejnosti dříve zcela zakázán. To se v nedávné době změnilo a oblast je plně přístupná občanům, i když za přesně daných pravidel.

Zásah policie byl zaměřen právě na takové porušování pravidel, tentokrát konkrétně na nepovolené vjezdy motorových vozidel do chráněného území. Úlohou dronu Inspire 1 a jeho obsluhy bylo poskytnout součinnost Policii České republiky v podobě monitoringu území z výšky až několika set metrů. Policisté měli k dispozici živé videozáběry z kamery upevněné na dronu přenášené na monitor na zemi. Byli tak schopni včas odhalit možné porušení pravidel a při kontrole vozidla vyhodnotit, zda skutečně došlo k přestupku proti povolenému vjezdu do chráněné oblasti.

Hlavní výhodou bezpilotního stroje v tomto konkrétním případě je možnost poskytnout unikátní živé záběry nepřístupného a ze země nepřehledného prostoru z ptačí perspektivy. Díky kvalitní kameře, lze například přečíst státní poznávací značku vozidla.

Policisté v čele s velitelkou zásahu ocenili využití bezpilotní technologie a předpokládají další spolupráci s posádkou a správou informačních technologií.

Zveřejněno: 25. 4. 2016, Pecuch Martin