Úvod O městě Aktuality Aktuality z města DronFest měl úspěch, největší zájem byl o…

DronFest měl úspěch, největší zájem byl o letecké ukázky dronů

DronFest měl úspěch, největší zájem byl o letecké ukázky dronů

Foto: DRONET

Festival dronů a bezpilotního létání, první svého druhu v České republice, se v pátek a sobotu uskutečnil v Plzni v DEPO2015, unikátní akci navštívily přibližně čtyři tisíce lidí. Cílem DronFestu, který uspořádalo městské centrum pro podporu průmyslu a bezpilotních letadel DRONET, bylo seznámit veřejnost s oblastí bezpilotního létání a představit nejnovější technologie budoucnosti. Lidé viděli unikátní prototypy strojů, prezentace vývojářských firem, přednášky o aplikacích pro drony, získali informace o využití bezpilotních letadel v praxi. Zajímavý program byl určen pro děti i dospělé, součástí byl i závod dronů, jehož vítěz získal startovné pro klání bezpilotních letadel na Havaji.

„Uspořádali jsme první ročník DronFestu, jsme velice spokojeni s návštěvností a chtěli bychom v jeho pořádání pokračovat. Kladně festival hodnotí i firmy, které zde představily své produkty, ať už to byly drony a bezpilotní letadla, aplikace nebo například GPS navigace do letounů,“ zhodnotil Tomáš Cholinský, vedoucí DRONETu, který založila Správa informačních technologií města Plzně. Dále uvedl, že největší zájem měli návštěvníci o letecké ukázky dronů a přednášky z oblasti bezpilotního létání.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 6. 6. 2016, Kriegerová Eva