Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Drápkaté opice a suchozemské želvy ukazuje…

Drápkaté opice a suchozemské želvy ukazuje zoo v nových pavilonech

Drápkaté opice a suchozemské želvy ukazuje zoo v nových pavilonech

Foto: Z. Kubalová

Zoologická a botanická zahrada otevřela dvě nové velké expozice, skleníkový pavilon věnovaný Středomoří a pavilon amazonského pralesa. Oba celky s mohutnou botanickou výsadbou a naučnými i interaktivními prvky vznikly v dosud nikdy nevyužitých místech zoologické zahrady, nad africkou restaurací Kiboko a na přírodní terase nad expozicí vlků hřivnatých.

„Zoologická zahrada se výstavbou obou pavilonů posouvá zase o kousek dál. Tady můžeme vidět, že takové projekty je třeba podporovat, protože mají nejen výukový, ale i zábavný charakter. Na své si přijdou děti nejen odsud z Plzně, ale z celé České republiky, možná celé Evropy,“ prohlásil při slavnostním otevření primátor Martin Zrzavecký.

Jeho slova podpořil první náměstek Martin Baxa: „Mám radost z toho, jak pan ředitel Trávníček v minulých letech zoologickou zahradu začal rozvíjet, že se stala zařízením, ve kterém můžeme vidět zvířata, ale díky různým projektům, jako jsou například Stopy člověka v přírodě, se nám také představují jednotlivé části světa v celé své rozmanitosti.“

Stopy člověka v přírodě jsou projektem, který vychází ze schváleného a postupně realizovaného generelu rozvoje Zoologické a botanické zahrady města Plzně, jehož posláním je ukázat interaktivní formou vznik lidské civilizace a postupné ovlivňování přírody člověkem. Obě části projektu byly dotovány z Regionálního operačního programu Jihozápad. Pavilon drápkatých opic byl podpořen 10,6 miliony korun z celkové částky 13,2 milionu, expozice suchozemských žel – Středomoří pak částkou 8,6 milionu korun z celkové částky 11,6 milionu. Výstavba pavilonů byla zahájena v listopadu minulého roku.

Banner Regionální rozvoj

Zveřejněno: 16. 12. 2014, Pecuch Martin