Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Drama Já, Olga Hepnarová získalo Zlatého…

Drama Já, Olga Hepnarová získalo Zlatého ledňáčka

V jubilejním 30. ročníku Festivalu Finále Plzeň získalo ocenění Zlatý ledňáček drama Já, Olga Hepnarová režisérů Tomáše Weinreba a Petra Kazdy v kategorii Nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film. Zlatý ledňáček za Nejlepší dokumentární film patří snímku 5 October režiséra Martina Kollara. Vítězem Nejlepšího televizního a internetového projektu v kategorii necyklická tvorba se stal Případ pro lyžaře v režii Lucie Bělohradské. Ocenění za Nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii cyklická tvorba si odnesl 2. díl seriálu Kosmo s názvem Česká škola.

O vítězích rozhodovaly mezinárodní odborné poroty. V čele hlavní poroty zasedla Labina Mitevská, makedonská producentka. Ředitelka 30. ročníku Festivalu Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová je s rozhodnutím mezinárodních porot spokojená, podle ní zaslouženě zvítězily silné autorské snímky.

Festival navštívilo více než 13.000 diváků, o 500 víc než loni. Byl velmi úspěšný rovněž množstvím doprovodných akcí, které se konaly nejen v Měšťanské besedě, ale i v DEPO2015, Techmanii, Papírně či v prostoru Plzeň Zastávka.

Další informace najdete na www.festivalfinale.cz.

Text: Marie Fialová

Zveřejněno: 27. 4. 2017, Pecuch Martin