Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dobrovolníci pomáhají na přechodech

Dobrovolníci pomáhají na přechodech

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Reflexní vesty na bundě a červený stavěcí terč v ruce. Tak vypadají dopravní asistenti, kteří pomáhají v plzeňských ulicích zejména dětem a seniorům přejít bezpečně komunikaci. „Jsou to dobrovolníci a nahrazují práci strážníků nebo policistů. Pomáhají bez nároku na mzdu, ale jejich práce je nesmírně důležitá a cenná,“ říká Monika Ježková, projektová referentka Odboru bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně.

Ilustrační obrázekNa projektu Dopravní asistenti na přechodech, který se zakládá na práci dobrovolníků, spolupracují odbor bezpečnosti a prevence kriminality, Policie České republiky, Bezpečnostně právní akademie Plzeň, Úřad městského obvodu Plzeň 1 a občanské sdružení Společně k bezpečí. V krajské metropoli funguje už šest let a mohou se v něm uplatnit i další dobrovolníci. Musí být ale starší 18 let, trestně bezúhonní, fyzicky a duševně způsobilí. Další informace jsou na www.spolecnekbezpeci.cz.

Realizátorem projektu a současně tím, kdo dobrovolníky do služby vysílá, je organizace Společně k bezpečí, držitel akreditace ministerstva vnitra pro oblast dobrovolnické služby. Zaměřuje se na téma bezpečnosti a prevence trestné činnosti. Usiluje o větší zapojení občanů do rozhodování o bezpečnostních problémech a podporuje partnerství mezi občany a úřady při řešení otázek, které se týkají oblasti bezpečnosti, prevence kriminality a sociálních věcí. S dobrovolníky uzavře smlouvu o podmínkách výkonu dobrovolnické služby, zajistí potřebné proškolení, obstará a uhradí vybavení potřebné pro výkon služby, dojedná a proplatí pojištění dobrovolníků pro případ odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu dobrovolné činnosti. Proplatí také náklady na služby mobilních operátorů a část nákladů na jízdné, které souvisejí s výkonem služby. Dobrovolníkům může poskytnout také nepeněžitou odměnu.


 

Zveřejněno: 9. 1. 2017, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni