Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dobová módní přehlídka přilákala do…

Dobová módní přehlídka přilákala do Křižíkových sadů mnoho lidí

Foto: Z. Kubalová

Silonky s podvazky, pumpky nebo bekovka - nezbytný doplněk každého mladého muže. Na dobové přehlídce módy 30. a 40. let, která se konala dnes odpoledne v Křižíkových sadech, nechyběla upravená děvčata vyhlížející své osvoboditele, stydlivý učitel přírodopisu, ani dva trampové, kteří sem zabloudili cestou na Šumavu. Předváděli se zde modely nejen jarní a letní, ale také sportovní a modely pro nadcházející sezonu podzim/zima 1945. Závěrečná část přehlídky patřila outfitům pro zvláštní příležitost. Přestože doba neumožňovala sehnat látky a materiály, kterými disponovaly dámy koncem 30. let v Paříži či za „velkou louží“, objevily se zde i šaty inspirované Coco Chanel. Většinu modelů tvořily, jednoduché, propracované kousky, které se dají snadno kombinovat.

Další příležitost zhlédnout zajímavé modely mají návštěvníci Slavností svobody v neděli od 16.30 hodin.

Informace o programu na www.slavnostisvobody.cz

Zveřejněno: 3. 5. 2013, Pecuch Martin