Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Zastupitelstva města Plzně chce…

Do Zastupitelstva města Plzně chce kandidovat 17 volebních stran, hnutí a uskupení

V podzimních komunálních volbách, které se uskuteční 10. a 11. října, chce v Plzni kandidovat 17 stran, hnutí a uskupení. Z kolika subjektů a kandidátů si budou nakonec voliči při volbách vybírat, bude známé po 23. srpnu. Do tohoto data nejpozději musí úřad rozhodnout o registraci kandidátní listiny, která musí splňovat veškeré náležitosti dané zákonem.

Kromě tradičních stran se letos o přízeň voličů v Plzni ucházejí i nové subjekty.

Seznam podaných kandidátních listin volebních stran do Zastupitelstva města Plzně:

• Politické hnutí ANO 2011
  • Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL)
  • Strana svobodných občanů
  • Změna pro Plzeň
  • Společně za Plzeň – koalice Plzeňské aliance, České pirátské strany, politického hnutí Změna, Starostů a nezávislých a Strany zelených
  • Občanská demokratická strana
  • Pravá volba pro Plzeň
  • Dělnická strana sociální spravedlnosti – Za Plzeň bez hazardu a nepřizpůsobivých
  • Komunistická strana Čech a Moravy
  • Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti – sdružení DSZ a NK
  • Občané patrioti
  • Plzeň pro sport
  • VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ s podporou Iniciativy za levnější MHD, spolku P-FANS a Úsvitu přímé demokracie
  • Volební strana REPUBLIKA
  • Česká strana sociálně demokratická
  • TOP 09
  • Strana Práv Občanů

V komunálních volbách v roce 2010 kandidovalo v Plzni 15 subjektů, zástupci šesti z nich se dostali do zastupitelstva. ODS tehdy volby vyhrála těsně před ČSSD. Každá ze stran získala po 14 křeslech a dohodly se na koalici. V opozici se ocitli zástupci všech dalších stran v zastupitelstvu, TOP 09, KSČM, Pravé volby pro Plzeň a Občané.cz.

Zveřejněno: 6. 8. 2014, Pecuch Martin