Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Plzně se po roce vrací folklorní festival

Do Plzně se po roce vrací folklorní festival

Ilustrační foto

Obdivovatelé folkloru a lidového umění se mají na co těšit. Ve dnech 13. až 17. června pro ně organizátoři Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF Plzeň připravili zajímavý program, v němž vystoupí folklorní soubor Ballet Folclorico Nayuribes z kostarického hlavního města San José, „Ivan Navratil“ z jihovýchodní části Slovinska, z historického regionu zvaného „Bela krajina“, nebo mexický Orizaba IRBAO Repique, který vznikl v roce 1970 jako člen tamního oblastního institutu umění. Svá vystoupení předvedou i plzeňská Jiskra 58, Rokytka z Rokycan, Plzeňský MLS a brněnští Líšňáci. Součástí festivalu je rovněž slavnostní krojovaný průvod městem, staročeský jarmark, ukázky lidové řemeslné výroby a lidové gastronomie.

Od roku 1997 se v rámci festivalu návštěvníkům představilo celkem 149 souborů z 38 zemí Evropy, Ameriky, Afriky a Asie.

Více informací k programu je na www.mffplzen.eu

Zveřejněno: 11. 6. 2013, Pecuch Martin