Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Plzně přijíždí stále více turistů

Do Plzně přijíždí stále více turistů

Ilustrační foto: turisti

Podle Českého statistického úřadu se počet turistů přijíždějících do Plzně za první tři čtvrtletí letošního roku zvýšil o 10 % v porovnání se stejným obdobím uplynulého roku. Přičemž údaje ČSÚ zachycují pouze ty turisty, kteří v plzeňských hromadných ubytovacích zařízeních stráví alespoň jednu noc. Zvýšil se také počet nocí, a to o 17 %. V případě cizinců se od začátku roku jedná dokonce o 19% meziroční nárůst v počtu přenocování. Z celkem 340 tisíc nocí strávili 203 tisíc nocí v Plzni zahraniční turisté.

Ze statistik vyplývá, že ve srovnání s výsledky za první tři čtvrtletí letošního a minulého roku za celou Českou republiku, která spíše stagnovala, se jedná především o lokální úspěch. „Plzeň jako město výrazně táhne dynamiku návštěvnosti celého kraje. V případě zahraničních hostů se trend v souvislosti s přípravami na Evropské hlavní město kultury očekával, ale překvapující pro nás je optimistický vývoj u domácích návštěvníků,“ říká Zdeněk Lejsek z oddělení statistiky cestovního ruchu Českého statistického úřadu.

„Podle aktuálních informací z plzeňských hotelů trend zvyšující se návštěvnosti pokračuje a začínají se plnit i rezervace na rok 2015, což je pro nás dobrý signál v souvislosti s naplněním cílů projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015,“ vysvětluje první náměstek primátora Martin Baxa, do jehož kompetence spadá oblast cestovního ruchu.

Zveřejněno: 14. 11. 2014, Pecuch Martin