Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Plzně přijedou bubeníci z celého světa

Do Plzně přijedou bubeníci z celého světa

Zdroj: www.plzen2015.cz

Zdroj foto: www.plzen2015.cz

Bubeníci z celého světa vystoupí v pátek 9. října v Plzni. V kulturním domě Peklo se rozezní až dvě tuny nástrojů – bicí soupravy, činely, etnické bubny, klávesy a elektronika, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse a barely. Slet bubeníků s podtitulem Ktož sú boží bubeníci si získal jako pestrý, unikátní, globálně-hudební mix velké renomé v celém hudebním světě.

V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, hřmotné bubenické rytmy hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny. Hudební zážitek posílí mužské hlasy sboru Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama přinášející do programu silný, výrazový zpěv a prvky performance.

„Válečné hordy husitů a táboritů a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jim vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním sletu,“ zve na akci umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt.

Základ sestavy vytvoří Pavel Fajt a Pavel Koudelka na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i etnické hudbě. Hráčem na perkuse bude Tomáš Reindl, atmosféru doplní s elektronickou basou izraelský světoběžník Alex Bershadsky. Pozvání přijala izraelská performerka a zpěvačka Kamila Kama. 14. ročník Sletu bubeníků je součástí hudební linie projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 6. 10. 2015, Pecuch Martin