Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do chráněných bytů se první senioři…

Do chráněných bytů se první senioři nastěhují v dubnu

Městská charita PlzeňPlzeňská městská charita zrekonstruovala třípodlažní činžovní dům pro účely chráněného bydlení. Domov v něm najde od dubna jedenáct seniorů. Třípodlažní objekt s půdní vestavbou ve Sladkovského ulici disponuje třemi garsoniérami, bytem 1+1 a dvěma byty 2+1. Součástí je i zázemí pro sociální pracovnice a pečovatelky, které nabídnou navazující služby jako tísňovou péči, osobní asistenci nebo ošetřovatelskou službu.

Součástí objektu, jehož rekonstrukce vyšla na víc než 12 milionů Kč, bude i společná místnost, kde se obyvatelé mohou scházet k různým aktivitám. Platit za pobyt budou 210 korun na den, v ceně jsou inkaso i služby.

Charita dům ve Sladkovského ulici ve čtvrti Slovany získala darem od města. Stavbu zahájila 1. října 2012.

Projekt na realizaci čekal od roku 2007, město nejdříve poskytlo charitě dům do nájmu, poté do výpůjčky. Za těchto podmínek ale nebylo možné žádat o evropské dotace. Proto objekt nakonec radnice darovala charitě za podmínky vybudování chráněných bytů. Příslib peněz z EU, konkrétně z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Jihozápad, se povedlo získat v březnu 2012.

Z ROP získala charita přes osm milionů korun, dva miliony poskytlo město, přes milion Kč německý podpůrný program Renovabis, 350.000 Kč Plzeňský Prazdroj a částkou 700.000 Kč přispěla charita ze svých zdrojů.

Webové stránky Městské charity Plzeň: www.mchp.cz

Zveřejněno: 27. 1. 2014, Pecuch Martin