Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo J. K. Tyla zve veřejnost do…

Divadlo J. K. Tyla zve veřejnost do slavnostního průvodu Vendelín

Zahájení kulturní sezóny a otevření Nového divadla bude doprovázet slavnostní průvod Vendelín. Podívaná s herci, zpěváky i tanečníky bude přesně taková, jakou ji účastníci vytvoří. Nová tradice s novým patronem plzeňské kultury Vendelínem Budilem se uskuteční 2. září.

Účastníci průvodu se sejdou v 15:30 hodin v Proluce v Křižíkových sadech, pokračovat budou přes náměstí až k Novému divadlu. Přidat se může každý. Před radnicí popřeje Vendelínovi úspěšnou sezónu primátor Martin Baxa a připojí se i biskup Mons. František Radkovský, který Novému divadlu požehná.

Po skončení se mohou účastníci průvodu zúčastnit programu v kulturním domě Peklo, který od 18:30 hodin připravila společnost Plzeň 2015. Publikum až do přímého přenosu Prodané nevěsty budou bavit různí umělci. Komponovaný pořad moderuje Anna Polívková coby prapravnučka Vendelína Budila. Vstup je pro širokou veřejnost zdarma, hosty navíc čeká od organizátorů welcome drink a lístek na Manège Carré Sénart.

Zveřejněno: 29. 8. 2014, Pecuch Martin