Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo J. K. Tyla připravilo poslední…

Divadlo J. K. Tyla připravilo poslední premiéru této sezóny

V hlavních rolích se představí Pavel Pavlovský a Antonín Procházka.

Foto: Pavel Křivánek

Pohnutá epizoda ze života kočovné herecké společnosti za 2. světové války, kdy Shakespearovy hry spolu s osobním postojem hlavní hvězdy a principála souboru mají moc povznášet ducha lidí v zemi decimované německými nálety, tvoří základní dějovou linku inscenace Garderobiér. Jako svoji poslední novinku divadelní sezony 2012/2013 ji představuje činoherní soubor Divadla J. K. Tyla. Jedna z nejslavnějších her současného anglického dramatika Ronalda Harwooda se divákům na scéně Komorního divadla poprvé představí v sobotu 22. června.

„Svou zasvěcenou, pravdivou a působivou výpovědí o slávě a bídě divadla. O nesnesitelnosti samoty, o utrpení v bezcílnosti života. O touze po smysluplné práci, o neodbytné lidské potřebě milovat a být milován, být přítelem a mít přítele. O nádherné marnosti umělecké tvorby. A v neposlední řadě o mocnosti silné inscenace otevírat v hlubinách divácké duše prameny radosti i smutku, odhodlání a odvah,“ tak popisuje režisér Zdeněk Kaloč, čím může nová inscenace upoutat. Pro diváky bude zajímavé sledovat hereckou souhru obou hlavních představitelů Pavla Pavlovského a Antonína Procházky, kteří se na jevišti jako partneři dosud setkávali spíše v komediích.

Zveřejněno: 19. 6. 2013, Mařanová Helena