Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo Alfa uvede detektivní představení…

Divadlo Alfa uvede detektivní představení Spadla klec!

Foto z představení Spadla klec! (zdroj: www.divadloalfa.cz)

Fotografie z představení Spadla klec! (zdroj: www.divadloalfa.cz)

Loutkovou poctu fenoménu detektivky uvede Divadlo Alfa v Plzni. Představení Spadla klec! aneb První případ podporučíka Vitáska je třetí premiérou současné sezony. Inscenaci vytvořili mladí autoři Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček. Hlavním hrdinou jejich retro výletu do světa televizních detektivek je major Vitásek, ctihodná legenda plzeňské kriminalistiky. Ten nebyl vždy váženým kriminalistou a začátky jeho kariéry nebyly jednoduché. Jako mladý podporučík musel řešit velmi zapeklitý případ. Ten nyní znovu ožívá na improvizovaných prknech kulturní místnosti plzeňské věznice, kde ho pod vedením vychovatele secvičili sami trestanci.

„Vzhledem k tomu, že jde o detektivku, víme, že nesmíme ani naznačovat. Prozradíme jen, že hra, jejíž děj je zasazen do Plzně 70. let minulého století, nebyla napsána podle skutečné události, jedná se o čirou fikci, navíc tak trochu i o mystifikaci. Byť inscenace nepostrádá humor a nadsázku, můžete si první případ podporučíka Vitáska prožít jako každou jinou kriminálku a případně držet Vitáskovi palce. To vše za doprovodu stylové živé muziky,“ zve do Divadla ALFA jeho dramaturg Pavel Vašíček.

Scénu a loutky připravil Kamil Bělohlávek, kostýmy Tereza Venclová, hudbu Daniel Čámský. V inscenaci hrají Milan Hajn, Blanka Josephová-Luňáková, Petr Borovský a Robert Kroupar. Česká premiéra se uskuteční v pondělí 16. března v 9 hodin, slavnostní večerní až v pátek 20. března v 18 a 19:30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit ve všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka a opět platí jako jízdenka městskou veřejnou dopravou v Plzni jednu hodinu před a po představení.

Foto z představení Spadla klec! (zdroj: www.divadloalfa.cz)

Zveřejněno: 13. 3. 2015, Pecuch Martin