Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadlo Alfa uvádí příběh o opravdovém…

Divadlo Alfa uvádí příběh o opravdovém přátelství v mateřské škole

Ilustrační foto (zdroj: Divadlo Alfa)

Dobrodružství dvou dětí v mateřské škole nabízí jako druhou novinku sezony Divadlo Alfa. Svou populární knihu Kosprd a Telecí zdramatizovala přímo pro plzeňskou loutkovou a alternativní scénu spisovatelka Eva Papoušková. Na slavnostní večerní premiéru se mohou diváci těšit v pátek 16. prosince v 18 hodin.

„Malí hrdinové Evy Papouškové mají velmi neobyčejná příjmení. Chlapeček je Kosprd a holčička se jmenuje Telecí,“ vysvětlila dramaturgyně Alfy Petra Kosová. „Právě jejich jména je svedou dohromady, tím začne dobrodružství s červenou vzducholodí,“ dodala.

Obě děti v mateřské školce doslova trpí. Telecí kvůli sardinkové pomazánce a Kosprd proto, že nemůže s tátou v dílně pracovat na výrobě báječné červené vzducholodi. Svět bude o dost hezčí, když spolu začnou Kosprd a Telecí kamarádit. Ale právě kvůli vzducholodi budou mít děti problémy. Protože na sebe mají podle rodičů špatný vliv, musí jít od sebe. Ale opravdové přátelství má velkou sílu už i v mateřské škole.

Eva Papoušková je zkušená televizní scenáristka, s divadlem však spolupracuje poprvé. Za svoji knihu Kosprd a Telecí získala v roce 2014 Zlatou stuhu, prestižní cenu za literaturu pro děti a mládež. „Knihu jsem napsala z lásky a chuti vytvořit příběh pro děti. Dalo hodně práce najít vydavatele, ale nakonec se to povedlo a knížka už má další dotisk. Jsem moc ráda, že nyní mohu v Alfě připravit divadelní verzi,“ uvedla Eva Papoušková.

Inscenaci Kosprd a Telecí režíruje umělecký šéf divadla Tomáš Dvořák. V postavě Telecí se představí čerstvá posila hereckého souboru Andrea Ballayová. Spolu s ní hrají Marie Mrázková, Lenka Válková Lupínková, Petr Borovský, Martin Bartůšek, Josef Jelínek.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 15. 12. 2016, Pecuch Martin