Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Divadelní léto pod plzeňským nebem zopakuje…

Divadelní léto pod plzeňským nebem zopakuje komedii NOs

Zdroj foto: facebook Divadelní léto

Autorská poetická komedie NOs propojující s hravou lehkostí činohru, pohybové divadlo a tanec se znovu představí plzeňskému publiku. Po letní premiéře bude inscenace uvedena 21. října a 1. listopadu v prostorách DEPO2015. Díky spolupráci Divadelního léta pod plzeňským nebem a společnosti Plzeň 2015 se poprvé letní divadelní festival představí publiku mimo tradiční termín a venkovní prostory.

„V letošním osmém ročníku se nám vedle činoherních inscenací podařilo rozšířit festival i o Taneční léto, jehož součástí bylo nastudování vlastní původní novinky. Spolupráce s přední osobností českého nonverbálního divadla Adélou Laštovkovou Stodolovou byla skvělá,“ uvedl Vilém Dubnička, režisér a spoluautor inscenace, taktéž umělecký ředitel festivalu.

Inscenace NOs je pohybově-hudební tvorba na pomezí dramatu a básně, vznikla na základě improvizací, je spojením jemného a černého nemilosrdného humoru. Založena je na odhalování silných a slabých stránek osobností samotných herců prostřednictvím klaunského nosu. Ten jako hlavní rekvizita zůstává pouze východiskem pro hledání humoru a smutku v sobě. Divákům se představí Eliška Křenková, Jana Epikaridis, Diana Toniková, Jana Zenáhlíková, Jan Meduna a Petr Šmíd.

Divadelní léto pod plzeňským nebem se řadí mezi největší open air divadelní akce v České republice. 8. ročník festivalu navštívilo od 17. června do 25. července více než 6 500 diváků. Program letos nabídl premiérovou inscenaci Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem v roli Sherlocka Holmese, reprízy loňské komedie Lhář s Romanem Zachem i letošní novinku - Taneční léto. Vstupenky na komedii NOs jsou v prodeji prostřednictvím portálu Plzeňská vstupenka.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 19. 10. 2015, Pecuch Martin