Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dětské práce upozorňují na život v…

Dětské práce upozorňují na život v pěstounské rodině

Dětské práce upozorňují na život v pěstounské rodině

Putovní výstava dětských prací na téma „Můj život v pěstounské rodině“ je aktuálně ke zhlédnutí v prostorách Odboru státní sociální péče Magistrátu města Plzně v Martinské ulici. Soutěž pro děti ve třech věkových kategoriích má za cíl rozšířit povědomí veřejnosti o pěstounské péči a vyhledat nové zájemce o tuto činnost.

Dětské práce upozorňují na život v pěstounské rodině

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 91 kreseb od dětí do 18 let. Každý účastník obdržel malý dárek, trojice vítězů v každé kategorii pak oblíbenou stavebnici. První výstava prací se konala na Krajském úřadě Plzeňského kraje, který výtvarnou soutěž vyhlásil. Po plzeňském magistrátě budou díla k vidění na Městském úřadu v Sušici a dalších obcích s rozšířenou působností v rámci kraje.

V Plzeňském kraji dochází každým rokem ke zvyšování počtu pěstounů, i nadále jsou však vyhledáváni zájemci, se kterými se spolupráce navazuje. Výtvarná soutěž je jedním z mnoha projektů, jak o pěstounské péči zvýšit povědomí.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 18. 11. 2016, Kriegerová Eva