Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dětská skupina Malíček patřila maminkám

Dětská skupina Malíček patřila maminkám

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Historicky první besídka ke Svátku matek se v pátek 13. května konala v magistrátní Dětské skupině Malíček. Nejenom maminky, ale i jeden tatínek tak měli možnost vidět a slyšet, co se jejich děti naučily a jak si zvykají v prvním kolektivu. Příležitost přijít mezi nejmenší, kde nejstaršímu jsou tři roky, si nenechala ujít ani rezortní náměstkyně Eva Herinková, do jejíž gesce magistrátní dětská skupina spadá. „Vždycky mě dojme pohled na takhle malé děti, člověk si náhle uvědomí ve vztahu k vlastním potomkům, jak to všechno rychle uteklo. A když máte možnost vidět, jak malíčkovská drobotina zpívá pro maminku a pak jde té své mamince dát pusu a vlastnoručně vyrobený dáreček, no, zamáčknete slzu,“ uvedla Eva Herinková. Dětská skupina Malíček zahájila provoz v září 2015 a je zařazena pod magistrátní odbor sociálních služeb. V současné době využívá jejích služeb 16 dětí v režimu půldenní nebo celodenní péče a i pro školní rok 2016/2017 je kapacita skupiny zcela naplněna.

Zveřejněno: 16. 5. 2016, Pecuch Martin