Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti ze speciální základní školy si užily…

Děti ze speciální základní školy si užily zahradní slavnost

Foto z akce

Fotografie: E. Barborková

Zahradní slavnosti pořádané u příležitosti Dne dětí se dnes v Základní škole speciální ve Skupově ulici na Borech zúčastnil primátor Martin Zrzavecký a vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně Alena Hynková. Instituce, která má v západočeské metropoli kromě hlavní budovy ještě tři alokovaná pracoviště, poskytuje základy vzdělávání dětem se středním, těžkým, hlubokým mentálním postižením a kombinovaným postižením.

Zhruba dvě desítky žáků zazpívaly návštěvě své oblíbené písničky, primátorovi vyprávěly o svých zážitcích i přáních, všichni společně si pak pochutnali na opečených vuřtech. Žáci jsou ve škole, kde je docházka desetiletá, vyučováni podle školního vzdělávacího programu nazvaného Takový je můj svět. K dispozici mají také zahradu, jejíž součástí je malý pozemek pro pěstování květin i koutek pro aktivní odpočinek. Využívají dílnu, cvičnou kuchyňku, prádelnu a malou tělocvičnu pro zdravotní a relaxační cvičení.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 2. 6. 2016, Pecuch Martin