Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti z žilinské základní školy se zapojí do…

Děti z žilinské základní školy se zapojí do sobotního programu

Děti z žilinské základní školy navštívily radnici

U příležitosti slavnostního zahájení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 pozvala 16. základní a mateřská škola Plzeň svou partnerskou školu z Gaštanové ulice ve slovenské Žilině, aby se děti, rodiče a učitelé zapojili do jednoho ze čtyř průvodů, které se zítra sejdou na náměstí Republiky. Zástupce obou škol z řad dětí i pedagogů dnes přivítala na plzeňské radnici náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Děti z žilinské základní školy navštívily radnici

Tématem přátelského setkání byl nejen samotný projekt a účast na jeho zahájení, ale debatovalo se o nových zvonech pro věž katedrály sv. Bartoloměje a také o situaci ve školství u nás a na Slovensku nebo o projektech, které mají nalákat děti ke sportování. Partnerství mezi oběma školami trvá od roku 2010, stejně dlouho, jako je Žilina partnerským městem Plzně.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 16. 1. 2015, Pecuch Martin