Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti z mateřské školy sbíraly žaludy jako…

Děti z mateřské školy sbíraly žaludy jako krmení pro zvířata v zoo

Děti z mateřské školy sbíraly žaludy jako krmení pro zvířata v zoo

Celkem 717 kilogramů žaludů nasbírali rodiče a děti z 54. mateřské školy v Plzni se sportovním zaměřením, plody pomohou plzeňské zoologické zahradě jako krmení pro zubry evropské, prasata, jeleny a další zvířata. Všechny třídy, které se do sběru zapojily, ocenil dnes primátor města Martin Zrzavecký se zástupci čtvrtého plzeňského obvodu. Děti získaly diplomy a věcné dary od města. Nejlépe si vedla třída žlutých, která nasbírala 297 kilogramů žaludů, druhá byla fialová třída s 246 kilogramy, třetí červená se 154,5 kilogramu plodů.

„Protože jsem myslivec, chtěl bych vám opravdu moc poděkovat. Teď jste se zaměřili na zvířátka v zoologické zahradě, ale třeba příště uděláte radost těm, které žijí v lese. Je velice důležité, abychom si vybudovali vztah k přírodě,“ řekl dětem Martin Zrzavecký.

Martin Vobruba ze zoologické zahrady připomněl, že celkové množství musela z mateřinky odvézt tři plně naložená osobní auta. Ocenil také nasbírané plody, děti nosily jen suché a čisté žaludy. Na počátku projektu stála snaha dětí pomoci zvířatům v zoo, postupně to byla příležitost, díky které mohli rodiče trávit více času se svými ratolestmi. Zda se sběr žaludů stane v mateřské škole tradicí, záleží jen na nich.

Text: Eva Kriegerová

Fotogalerie

Zveřejněno: 24. 11. 2015, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni