Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti z azylových domů se potkaly na Divokém…

Děti z azylových domů se potkaly na Divokém západu

Děti z azylových domů se potkaly na Divokém západu

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Sedmdesát dětí z plzeňských azylových domů pro matky s dětmi v tísni zažily v pátek 30. května zábavné odpoledne v plzeňském West parku. Poprvé měly možnost vyzkoušet si, jaký byl skutečný život indiánů, kovbojů a hledačů zlata v Americe a po jejich vzoru si zkusit narýžovat zlato, lov mustangů, hod podkovou či střílení z luku. V doprovodném programu viděly děti ukázky z pistolnické show, lasování, švihání bičem a indiánské tance, do kterých se spontánně zapojily. Nezapomenutelným zážitkem bylo pro děti i opékání vuřtů na indiánském ohništi a „otevřený“ účet na nealko nápoje v místním „saloonu“.

Zábavné odpoledne dětem věnoval jako dárek ke Dni dětí odbor sociálních služeb magistrátu za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 1.

Zveřejněno: 2. 6. 2014, Pecuch Martin