Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti z 1. základní školy rozsvítily vánoční…

Děti z 1. základní školy rozsvítily vánoční strom na náměstí

Fotografie: E. Kriegerová

„Advent je doba hektická, která by ale měla být určena k zamyšlení. Slouží také k tomu, abychom urovnali vztahy s těmi nejbližšími a dělali ostatním radost, abychom byli plamínkem dobré pohody. Lidé kolem vás by měli vědět, že je podržíte v těžkých chvílích, povzbudíte je a pohladíte po duši, když to budou potřebovat. A pokud se vám toto podaří, prožijete krásné Vánoce. A to vám opravdu přeji,“ zaznělo před rozsvícením vánočního stromu od plzeňského biskupa Františka Radkovského. Společně s dětmi z 1. základní školy a primátorem města rozsvítil vánoční strom na náměstí Republiky, který v minulosti patřil mezi nejlépe ozdobené stromy v České republice. Čtrnáctimetrovou jedli ojíněnou, kterou městu věnovali manželé Vozkovi z Božkova, zdobí tisíce světýlek, jejichž postupné rozsvěcování ocenily údivem především děti.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

„Advent je krásný okamžik, kdy ve složité a příliš rychlé době máme možnost se zastavit a zamyslet se třeba právě nad končícím rokem. Je to čas, kdy se potkáváme s přáteli, rodinami a zamýšlíme se nad tím, jak můžeme přispět našemu městu, sami sobě a také roku 2015. Ten bude pro nás mimořádný, neboť se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury. Chtěl bych vám z tohoto místa popřát, aby se vám dařilo, byli jste zdraví, šťastní a aby se vám dobře žilo,“ popřál primátor Martin Zrzavecký.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Adventní atmosféru na náměstí dotváří tradiční trhy s perníčky, staročeským trdelníkem, svařeným vínem či punčem a vánočními předměty. Návštěvníci se mohou zastavit u zvonice či betlému nebo poslat přání Ježíškovi. Trhy nabízí ukázky lidových řemesel a tradic. Na každý den odpoledne je připraven kulturní program.

Zveřejněno: 30. 11. 2014, Kriegerová Eva