Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti ukáží, jak vzniká projekt Mini-Plzeň

Děti ukáží, jak vzniká projekt Mini-Plzeň

Ilustrační foto

V roce 2015 vznikne v Plzni Mini-Plzeň. V kulisách modelového města po dobu tří týdnů budou děti postupně rozvíjet městský život. Dočasné město vznikne v zastřešeném prostoru a bude podobné tomu opravdovému s úřadem, univerzitou, bankou, řemeslnými dílnami, restauracemi, kinem nebo zahradnictvím. „Mini-Plzeň, to je vlastně hra na město a město dětí,“ říká Lenka Hubáčková, jednatelka občanského sdružení TRK, které projekt organizuje.

S tím, co se v takovém městě bude dít a jak vzniká, se zájemci budou moci seznámit v sobotu 18. října na setkání v klubu plzeňské radnice na náměstí Republiky. „Připravili jsme program, při němž bude možné setkat se s dětmi, které jsou do projektu zapojené, a také s velvyslanci, kteří prožili jeden týden v bavorském Mini-Münchenu. Poprvé promítneme filmový záznam dětské tiskové konference pořízený plzeňskou Junior TV a premiéru bude mít i film o návštěvě dětského filmového štábu letos v létě právě v Mini-Münchenu,“ láká Lenka Hubáčková. Setkání pokračuje tentýž den v přednáškovém sále Západočeského muzea.

Zveřejněno: 16. 10. 2014, Pecuch Martin