Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Děti soutěžily při Branném dnu, zvítězila 22…

Děti soutěžily při Branném dnu, zvítězila 22. ZŠ

Branný den 2017

Zdroj: Městská policie Plzeň

Městská policie Plzeň ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 1 upořádala ve středu 24. května 2017 Branný den v areálu dobrovolných hasičů na Bílé Hoře. Akce se zúčastnilo 23 čtyřčlenných smíšených družstev z dvanácti základních škol v Plzni. Vítězem letošního ročníku se stala 22. ZŠ, která obsadila i stříbrnou pozici a na třetím místě se umístila 25. ZŠ. Primátor Martin Zrzavecký slavnostně odstartoval první tři účastníky závodu.

Žáci absolvovali běžeckou trať dlouhou 3 000 metrů s překážkami na osmi stanovištích, zasoutěžili si i v testu základního právního minima u stanoviště městské policie. Kromě závodu si mohly zaskákat i na skákacím hradu nebo si vyzkoušet „opilecké brýle“.

Branný den 2017

„Smyslem celé soutěže je upevnit znalosti a dovednosti dětí, aby uměly reagovat v situaci, která ohrožuje jejich zdraví nebo život, případně správným přístupem umět nebezpečné situaci předejít,“ uvedla Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality plzeňské městské policie.

Zveřejněno: 25. 5. 2017, Jarošová Adriana