Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Den dětí oslavili malí školáci stopovačkou…

Den dětí oslavili malí školáci stopovačkou za pohádkou

Fotografie: Odbor životního prostředí MMP

Již po sedmnácté si pracovníci Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně připravili zajímavý program pro více než 300 dětí ze 14 mateřských škol. Akce se konala ve čtvrtek 1. a v pátek 2. června v areálu Sofronky. V rámci oslav Dne dětí si odbor připravil ekologicko výchovnou akci pro nejmenší školáky.

Dětský den (fotografie: Odbor životního prostředí MMP)

Ekologická vycházka, tzv. „stopovačka za pohádkou“, měla za cíl naučit děti třídit odpad a poznávat lesní zvířata. Na pohádkové cestě, po které je doprovázeli zaměstnanci odboru převlečení za pohádkové bytosti, děti měly za úkol správně třídit a recyklovat odpad, poznávat vodní i lesní živočichy, stromy a houby a třetí částí pohádkové cesty bylo poznávání dopravních značek.

V areálu Sofronky děti pozorovaly zvířata, například daňky v místní oboře.

Zveřejněno: 7. 6. 2017, Pecuch Martin