Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Debatovalo se nad nastavením sociálních…
Přečíst článek nahlas

Debatovalo se nad nastavením sociálních služeb, připravuje se plán jejich rozvoje v dalších letech

Více než stovka účastníků z řad zástupců města Plzně, Plzeňského kraje, veřejných institucí, poskytovatelů sociálních služeb a odborné veřejnosti v druhé polovině září debatovala nad dalším nastavením a rozvojem sociálních služeb i služeb návazných na území města Plzně. Tři setkání pracovních skupin, které formovaly aktivity a opatření v sociální oblasti na léta 2025–2026, koordinoval Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně (MMP) ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci západní Čechy.

241001_OSS_1

Zdroj fotografií: Odbor sociálních služeb MMP

„Každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo z nenadání potřebuje péči a pomoc druhého a hledá to, co by nejlépe vyhovovalo jeho potřebám v danou chvíli. Město Plzeň chce svým občanům nabídnout to nejlepší, a to je právě cílem plánování sociálních služeb,“ uvedl člen Rady města Plzně pro oblast sociální a aktivní život seniorů Jiří Šrámek.

Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně obdržel celkem 35 podnětů na zlepšení služeb průřezově všemi cílovými skupinami, tedy od seniorů přes osoby se zdravotním postižením, cizince či rodiny s dětmi až po osoby ohrožené sociálním vyloučením.

241001_OSS_2

„Velice si vážíme každého zaslaného podnětu, a i když nemohou být všechny ihned zrealizovány, není to pro nás důvodem se jimi nezabývat. Naopak jsou pro nás výzvou pro neustále zlepšování služeb,“ uvedl vedoucí Odboru sociálních služeb MMP Lukáš Mařan.

Nový Akční plán rozvoje sociálních služeb na území města Plzně na léta 2025–2026 by měl být orgánům města předložen ke schválení koncem letošního roku.

Editace textu: Hana Josefová

Zveřejněno: 2. 10. 2024, Martin Pecuch

Pilsner Fest
5. 10. 2024 - 5. 10. 2024