Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dárci krve převzali poděkování za pomoc…

Dárci krve převzali poděkování za pomoc druhým

Téměř sto dobrovolných dárců krve převzalo ve středu 23. listopadu v prostorách plzeňské radnice ocenění Českého červeného kříže, za nezištnou pomoc druhým jim poděkovali také zástupci města a Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Plzeň.

„Politický, primátorský a pracovní život je velmi hektický. Jsou ale okamžiky, kdy se i tento život zastaví, to jsou právě chvíle, jako je ta dnešní. Mnohokrát jsem měl čest ocenit hasiče, policisty, záchranáře, protože zachraňují naše životy, to není práce, ale poslání. Jsem proto velmi rád a je pro mne ctí, že mohu být i součástí dnešní významné chvíle a podílet se na vašem vyznamenání, podívat se vám do očí, podat vám ruku a říci, že si vás velice vážím,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký. Ten 33 dárcům krve předal Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského, tedy těm, kteří již nejméně 40krát darovali krev bez příspěvku.

Dárci krve převzali poděkování za pomoc druhým

Náměstkyně primátora Eva Herinková poděkovala přítomným za jejich ochotu a pomoc druhým. „Velmi vám chci poděkovat za to, co děláte. Za to, že věnujete tak vzácnou tekutinu, jako je krev, která pomáhá uzdravovat nemocné lidi a zachraňovat lidské životy,“ řekla Eva Herinková. Stříbrných medailí prof. MUDr. Jana Janského předala 60.

Ocenění několikrát do roka předává dobrovolným dárcům krve v obřadní síni radnice Český červený kříž, Oblastní spolek Plzeň – město a Rokycany. Slavnostní okamžiky zpříjemnilo hudební vystoupení mladé plzeňské skupiny Jen tak.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 24. 11. 2016, Pecuch Martin