Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Dárci krve převzali ocenění za dlouholetou…

Dárci krve převzali ocenění za dlouholetou pomoc druhým

„Já jako politik asi více než vy vnímám to, jaká tady všeobecně vládne nálada a šíří se hlavně špatné zprávy. Člověk by z toho mohl mít pocit, že žije ve společnosti, ve které se vlastně nic dobrého neodehrává. Ale jestliže mám příležitost vás tady vidět, tak si říkám, že to není tak špatné. Vás nikdo nenutil, abyste darovali krev, rozhodli jste se sami. Dovolte mi, abych vám moc poděkoval nejen za sebe, ale určitě i za ty, kteří vaši krev potřebovali, ač netušili, že se tak stane,“ prohlásil v obřadní síni radnice primátor Martin Baxa k dobrovolným dárcům krve.

Dárci krve převzali ocenění za dlouholetou pomoc druhým

Poděkování směřoval i Českému červenému kříži, který dárce krve oceňuje. Tentokrát Oblastní spolek ČČK Plzeň-město a Rokycany udělil celkem 13 Zlatých křížů 3. třídy, 20 zlatých a 40 stříbrných medailí profesora Jana Janského. Události se zúčastnila předsedkyně oblastní výkonné rady Ivana Bouchnerová, která vyzdvihla především dlouhodobou pomoc dárců. „Rozhodli jste se darovat krev lidem, kteří to ocení až v okamžiku, kdy vás budou potřebovat,“ dodala při svém proslovu Ivana Bouchnerová.

Zlatý kříž 3. třídy je udělován za 80 bezpříspěvkových odběrů, zlatá medaile za 40 a stříbrná za dvacet. Nejvyšším oceněním je pak Plaketa ČČK Dar krve – dar života za 250 bezpříspěvkových odběrů. Před samotným udělováním ocenění vystoupili žáci Základní umělecké školy Terezie Brzkové, kteří tento výjimečný okamžik dárcům zpříjemnili.

Zveřejněno: 28. 5. 2014, Pecuch Martin