Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Cykloden pro každého zahájil cyklistickou…

Cykloden pro každého zahájil cyklistickou sezonu v Plzni

Cykloden otevřel cyklistickou sezonu v Plzni

Fotografie: J. Holomel

Cyklistickou sezonu v západočeské metropoli zahájili Plzeňané společně v neděli 17. dubna při akci Cykloden pro každého. Magistrát města Plzně společně s cyklistickými neziskovými organizacemi a sportovními kluby připravil pestrý program ve třech lokalitách – Škoda sport parku, Papírně a ve Štruncových sadech. Děti si vyzkoušely například stopovačku na kole i možnost projet se po dřevěných lávkách junior bike parku. Jízdu otestovali dospělí, někteří dali přednost škole jízdy v terénu. Organizátoři i přes nepřízeň počasí zaevidovali stovky zájemců.

Lidé se také vydali na prohlídku nových plzeňských cyklostezek, k dispozici bylo cykloinfocentrum a cyklodílna. Plzeňané si mohli nechat zaregistrovat kolo městskou policií nebo se dozvědět o sdíleném bicyklu známém jako bikesharing. Akce Cykloden pro každého se konala v rámci celoroční kampaně Plzeň žije zdravě, jejímž cílem je přivést ke sportu více Plzeňanů.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 19. 4. 2016, Pecuch Martin