Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Čtenářkou roku plzeňské knihovny je Jiřina…

Čtenářkou roku plzeňské knihovny je Jiřina Jeníčková

Čtenářka roku Jiřina Jeníčková

Knihovna města Plzně vyhlásila čtenářkou roku paní Jiřinu Jeníčkovou. Letošní 7. ročník soutěže se zaměřil na nejpilnější čtenářské babičky a dědečky. Ti museli být nejen aktivními čtenáři navštěvujícími místní knihovnu, ale zároveň také vést svá vnoučata ke čtení a čtenářství. Slavnostní vyhlášení se konalo v Polanově síni Knihovny města Plzně v sobotu 18. března 2017. Do městského kola se přihlásilo 22 finalistů, spolu s nimi i 29 vnoučat.  Vítězka paní Jiřina Jeníčková postoupila do celostátního kola Čtenáře roku a účastní se i fotografické soutěže Atlas babiček.

„Paní Jeníčková je podle svých slov aktivní čtenářkou a k četbě vede i svá vnoučata. Do knihovny chodí i s vnukem prvňáčkem, vždy tu stráví nejméně dvě hodiny, najdou si klidné místo a paní předčítá. Společně si chodí půjčovat nejen knihy, ale i společenské hry,“ prozradila na vítězku pracovnice dětského oddělení Libuše Výšková.

Babičky a dědečci, kteří se dostali do finále, si v roce 2016 vypůjčili a přečetli dohromady 2034 knih a časopisů a v součtu naši knihovnu navštívili 453krát. Jejich věk přesáhl dvě generace, nejstaršímu je 84 let a nejmladší 48 let. Všem patří velký dík za to, že vedou svá vnoučata ke čtení a jsou tak pro ně dobrým vzorem. Čtením se svým dětem přibližujeme a prarodiče této příležitosti často využívají,“ dodala  náměstkyně knihovny Hana Nováková.

Zveřejněno: 21. 3. 2017, Barborková Eva