Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Členové vedení města rozdávali radost v…

Členové vedení města rozdávali radost v plzeňských sociálních zařízeních

Členové vedení města rozdávali radost v plzeňských sociálních zařízeních

Putování po plzeňských sociálních zařízeních a rozdávání dárků těm, kteří tolik radosti nemají, se stalo pro členy vedení města mnohaletou tradicí. Každoročně navštěvují zařízení pro seniory, zdravotně postižené i opuštěné děti a snaží se jim zpříjemnit prožití vánočních svátků, které mnohdy nemohou trávit doma. Primátor Martin Baxa, náměstkyně Eva Herinková a Jiří Kuthan se vydali ve středu obdarovat klienty celkem dvanácti sociálních zařízení.

Velkou radost udělal obyvatelům Domova pro seniory sv. Jiří primátor Martin Baxa, který jim věnoval živého přítele – štěně. Terapeutický pes Berina tak bude od dnešního dne  těšit seniory v doubraveckém zařízení každý den.

Maminkám a dětem z azylového domu svaté Zdislavy udělala radost náměstkyně primátora Eva Herinková. V tomto sociálním zařízení se rozdávaly osobní dárky především pro radost. Děti tak dostaly drobné hračky, maminky se mohou těšit z kosmetických balíčků.

Radní Jiří Kuthan dnes navštívil celkem pět zařízení. První od něj převzali dárek senioři z denního a týdenního stacionáře Domovinka, jediného zařízení svého druhu v Plzeňském kraji. Jako praktický dárek od něj klienti stacionáře dostali dvě obývací stěny.  Radost měla především mužská část osazenstva, která se tak může těšit na novou společenskou místnost, kde budou moci v poklidu sledovat fotbalové zápasy.

Zveřejněno: 18. 12. 2013, Pecuch Martin