Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Cizinci si užili České (po) Velikonoce

Cizinci si užili České (po) Velikonoce

Cizinci v Plzni si užili České (po) Velikonoce

Foto: Odbor sociálních služeb MMP

Konající se oslavy pravoslavných Velikonoc ani slunečný jarní den neodradily cizince a jejich děti od návštěvy akce s názvem České (po) Velikonoce pro cizince. Setkání cizinců žijících v Plzni v rámci nejvýznamnějších křesťanských svátků, kteří zaplnili Malý sál Měšťanské besedy v Plzni, zorganizoval Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Poradnou pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň.

Cizinci v Plzni si užili České (po) Velikonoce

„Odpoledne plné zábavy, kdy se všichni bez rozdílu národnosti mohli společně potkat, podělit se o zkušenosti i běžné starosti ze života a se životem v Plzni, mělo hlavní cíl – podporu a integraci. Děti, které byly naprosto bezprostřední a nevnímaly žádná omezení v komunikaci, si skutečně užily odpoledne plné atraktivních výstupů, soutěží a tvořivých dílen, jejichž ústředním mottem byly Velikonoce v Čechách – od barvení vajec, výroby kraslic a zajíčků až po pletení pomlázek,“ uvedla Tereza Šlajsová, projektová manažerka pořádajícího odboru magistrátu. Podle ní cizinci podobné akce kvitují s povděkem. Celý program byl tlumočen do bulharštiny a ruštiny.

Zveřejněno: 13. 4. 2015, Kriegerová Eva