Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Čínská nevládní organizace by chtěla v Plzni…

Čínská nevládní organizace by chtěla v Plzni představit současné i tradiční umění

Čínská nevládní organizace by chtěla v Plzni představit současné i tradiční umění

Představit čínskou operu, která má dlouholetou tradici, současné fotografické umění zaměřené na ženský element, kreslení a gastronomické pochoutky v Plzni by chtěli zástupci čínské nevládní organizace China Federation Of Literary and Art Circles, která sdružuje umělce a spisovatele z celé Číny. K prezentaci čínského umění by rádi využili nadcházející rok 2015, kdy se Plzeň stane nositelem titulu Evropské hlavní město kultury. O případné spolupráci jednali na plzeňské radnici s ekonomickým náměstkem primátora Martinem Zrzaveckým.

„Jsme na začátku naplňování projektu a budeme rádi, když se s čínským uměním budeme moci v rámci celoročního programu seznámit, protože projekt, který z nás v roce 2015 udělá hlavní město evropské kultury, má sbližovat národy a ukázat kulturu i jiných zemí,“ uvedl náměstek.

Zda se Plzeň stane další destinací v Evropě, kde nezávislá kulturní federace čínské tradiční i současné umění uvede, rozhodnou jednání se společností Plzeň 2015, jejíž zástupce se setkání na radnici zúčastnil.

Fotogalerie

Zveřejněno: 21. 10. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni