Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Charitativní sbírka magistrátu vynesla…

Charitativní sbírka magistrátu vynesla dvojnásobné množství darů

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Zhruba dvojnásobné množství darů ve srovnání s loňskem, kdy se podařilo vybrat 1,5 tuny potravin a drogistického zboží, vynesl třetí ročník charitativní sbírky plzeňské radnice nazvané Nebuďme lhostejní. Zaměstnanci magistrátu, úřadů městských obvodů, příspěvkových organizací a Městské policie Plzeň se měli možnost v týdnu od 7. do 11. prosince 2015 zapojit a přispět.

„Děkujeme všem kolegům, kteří vyslyšeli naši výzvu a zcela anonymně naplnili sběrné koše velmi potřebnými věcmi. Postarali se tak o příjemné překvapení těm, co v životě moc štěstí nemají. Všechny shromážděné potraviny, drogistické zboží, a to společně s hračkami a vánočními dárky, byly prostřednictvím našeho odboru a za pomoci odboru vnitřní správy magistrátu předány organizacím Naděje, Městská charita Plzeň a Potravinová banka Plzeň,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně. Každá z darovaných věcí skončí u toho, kdo ji skutečně potřebuje.

Sbírka se uskutečnila pod záštitou primátora města Martina Zrzaveckého a náměstkyně pro oblast sociálních věcí Evy Herinkové, patronkami projektu jsou tajemnice magistrátu Dagmar Škubalová a ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu Magistrátu města Plzně Helena Knížová. Humanitární pomoc radnice směřuje těm nejzranitelnějším, tedy ženám v azylových domech, obětem domácího násilí, matkám s více dětmi, samoživitelkám.

Zveřejněno: 14. 12. 2015, Kriegerová Eva