Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Charita České republiky vyhlásila sbírku pro…

Charita České republiky vyhlásila sbírku pro rodiny výsadkářů padlých v Afghánistánu

Charita České republiky

Finanční sbírku organizuje Charita České republiky na základě podnětu vojáků ze 41. mechanizovaného praporu v Žatci a 43. výsadkového praporu z Chrudimi. Oba útvary jsou součástí 4. brigády rychlého nasazení.

„Sbírka je zamýšlena jako výraz ocenění práce výsadkářů a principů svobody a demokracie, které hájili,“ uvedl vojenský kaplan 4. brigády rychlého nasazení kapitán Petr Fiala.

Finanční dary je možné posílat na číslo účtu 44665522/0800 u ČS, variabilní symbol 916 (pomoc rodinám v tíživých situacích). Účet bude aktivní do 1. září, kdy budou vybrané prostředky předány rodinám padlých a raněnému vojákovi.

„Jménem Charity vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým rodinám. Současně je pro nás velikou ctí, že si výsadkáři vybrali pro otevření sbírky právě naši organizaci. V rámci solidarity se zříkáme zákonné pětiprocentní režie sbírky ve prospěch pozůstalých rodin a raněného výsadkáře,“ uvedl Lukáš Curylo, ředitel Charity.

Čtyři čeští výsadkáři zahynuli při atentátu v úterý 8. července na misi v Afghánistánu. Pátý výsadkář byl těžce raněn a lékaři ho již čtyřikrát operovali.

Zveřejněno: 11. 7. 2014, Kriegerová Eva