Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Čestný doktorát Západočeské univerzity…

Čestný doktorát Západočeské univerzity získal specialista na grafický design Steven Heller

Čestný doktorát Západočeské univerzity získal specialista na grafický design Steven Heller

Foto: ZČU

Steven Heller z univerzity v New Yorku je držitelem čestného doktorátu Západočeské univerzity v Plzni. Převzal jej na slavnostním zasedání vědecké rady 5. listopadu 2014.

Steven Heller je celosvětově uznávanou autoritou v oblasti designu a umělecké kritiky. Působí na School of Visual Arts v New Yorku, kde se podílel na zavedení šesti magisterských oborů zaměřených na design. Je uměleckým ředitelem týdeníku The New York Times Book Review a také autorem velkého množství titulů o designu, především grafickém. Stevena Hellera spojuje se Západočeskou univerzitou spolupráce s její uměleckou fakultou a postava Ladislava Sutnara, plzeňského rodáka a představitele meziválečné moderny. Jako odborník na tuto problematiku se Heller dlouhodobě zasazuje o šíření myšlenkového odkazu Ladislava Sutnara, stejně jako o rozvoj a medializaci především grafického designu.

Čestný titul „doctor honoris causa“ převzal Steven Heller z rukou rektorky Ilony Mauritzové.

Na slavnostním zasedání byli dále představeni noví profesoři a docenti a primátor Martin Baxa ocenil deset studentů stipendiem města Plzně.

Zveřejněno: 6. 11. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni